• DOLAR
  7,6604
 • EURO
  8,9115
 • ALTIN
  458,62
 • BIST
  1,1633
Polisliği kazandı gitmedi ama üniformalı olarak hayata veda etti

Polisliği kazandı gitmedi ama üniformalı olarak hayata veda etti

Gülbek Erkılıç covid-19 hastalığını yenemedi ve hayata veda etti.

8 Nisan cumartesi günü atmış olduğu twitte, ”Selamın aleyküm değerli dostlarım, 4 Nisan cumartesi günü yapmış olduğum covid-19 testi üzülerek söylüyorum ki, pozitif çıkmıştır.” diye yazmıştı…

 

Tam iki gün sonra, koronavirüs salgını sürecini özetleyen düşündürücü bir paylaşımda bulunan Erkılıç’a dostları yorum yazarak,”umarız çok iyisindir” şeklinde hem umutlu, hem de merak ettiklerine dair temennilerde bulundular.

Aslında 26 Mart tarihinde ölümü belki de hissetmişti kaygı duyarak…

Henüz test yaptırmamıştı bu tarihte ve Avukat Saygun Çelebi’nin bir paylaşımında ki hikayeyi paylaşmıştı.Hikaye’de, soğuk hava deposunda kalan bir vatandaşın aslında ölmediğini fakat ölüme panik ile kavuştuğunu dile getiren bir içerik mevcuttu.İşte Gülbek Erkılıç’ında buna benzeyen bir hikayesi oldu. Hayatı boyunca spor yapmış,profesyonel futbol oynamış,hastalık nedir bilmeyen,sigara içmeyen hayatında kötü alışkanlıkları bulunmayan ,tedavi süresinde panik yaptığı için uyutulmuştu…(Aldığım bilgiler bu yöndeydi)

Ve ardından artık hastalık entübe seviyesine ulaşmış ( cihazlara bağlı olarak hayata tutunmaya çalışmıştı) 2 Plazma kan örneği bulundu kan değerleri iyiydi ama malesef Gülbek dostumuz hayata veda etmişti. Pazar gecesi itibari ile.

Son konuşmamızdı…

8 Nisan tarihinde,Uludağ Üniversitesine yattığı gece telefon ile aradım. Biraz konuştuk. Akabinde, doktor geldi diyerek telefonu kapatmıştı, bir daha da görüşemedik.

Hedefinde Üniforma giymek yoktu ama…

Polisiliği kazandı fakat, ”üniforma giymeyeceğim” diyerek hayattaki mücadelesine devam etmeye karar verse de, üniforma onu bırakmadı ve çok uzun yıllar Uludağ Üniversitesinde güvenlik görevlisi olarak görev yapıyordu.

Geçmişten kalan….

Bir dönem Altın Ceylan tesislerinde birlikte çalışmıştık. İnanılmaz çalışkan,ast ve üst ilişkilerine son derece riayet eden,hoşgörülü,ikili ilişkilerinde nahif,kimseyi kırmayan ince ruhlu bir dostumuzdu.

Lise yıllarıydı yanlış hatırlamıyorsam bir yaz dönemiydi… Altın ceylan tesislerinde birlikte çalışırken, gece saat, 03.00’dı mahalleye servis ile gelmiştik.Servis, Gülbek’in evine yakın bir nokta da bizi bırakıyordu.Benim evim Gülbek’in evinin aşağı tarafında ama 500 metre gibi bir mesafe vardı.Gülbek’ciğim beni eve kadar bırakır mısın,eşlik eder misin ? diye sorduğumda, tabiiki diyerek cevap vermişti. Gecenin o saatinde köpeklerden çekindiğim içindi kaygım.Tam arkasından Gülbek bana dönerek,peki beni kim geriye eve bırakacak? diye ifade edince, ben de ona dönerek, seni de ben bırakırım diye cevap vermiştim. Ve tam arkasından hep birlikte gecenin yorgunluğunda kahkaha atarak sabaha kadar birbirimizi eve bırakırız diye espri yaparak ayrılmıştık.

Futbol kariyeri…

Bursa’nın köklü futbol kulüpleriden Sönmez Filament gibi birçok kulüpte günümzüde süper lig de fotbol oynayan çok önemli isimlerle futbol oynamıştı..

TÜFAD Türkiye Futbol Antrenörleri derneği’nin bir üyesidir.

Temennimiz….üzüntümüz…

Eşi de evinde karantinaya alınmıştı, çocuğu da üniversite de tedavi görüyordu. Zor bir sınav veren aileye başsağlığı diliyor  güzel yürekli insanı kaybetmenin hüznünü yaşıyoruz.

Tüm sağlık çalışanlarımıza sağlık ve sıhhat,hastalarımıza da şifalar diliyoruz.

Hayat bir varmış bir yokmuş misali...

Düşünüyorum da biz, büyüyerek çocukluk etmişiz. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?